FAQ

Jak długo trwa tworzenie stron internetowych?

Nie można odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie dotyczące czasu realizacji projektu. Czas wykonania strony zależy między innymi od stopnia jej złożoności. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się jak długo wykonywana może być strona zgodna z Państwa koncepcją, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy określą w przybliżeniu czas pracy naszego zespołu.

Czy będę mógł nadzorować proces budowy mojej strony?

Oczywiście. Na każdym etapie tworzenia stron macie Państwo wgląd w efekty naszej pracy. Ponadto każde zlecenie ma przydzielonego opiekuna, który dokładnie zna wytyczne dotyczące strony. To zapewnia jasny przekaz wymagań klienta do produkcji.

Czy wykonacie Państwo dla mnie „próbny” projekt graficzny strony internetowej?

Nie ma możliwości otrzymania od nas „próbki” projektu. Wszystkie tworzone przez nas projekty są przygotowywane indywidualnie. Zanim grafik zaczynie pracę nad projektem, zbieramy od klienta komplet informacji, pytamy o oczekiwania, analizujemy konkurencję, a także prosimy o dostarczenie materiałów, jakie mają znaleźć się w serwisie. Przygotowanie do prac nad projektem wymaga poświęcenia czasu – zarówno naszego jak i klienta.

Ile wersji projektu graficznego otrzymam?

Nasi klienci otrzymują od nas jedną wersję projektu graficznego dopasowaną do jego wstępnie określonych wymagań. Po wysłaniu pierwszej wersji projektu do klienta zgodnie z jego sugestiami, wprowadzamy w nim poprawki (w ramach ustalonej ceny). Przygotowanie projektu poprzedzone jest zebraniem od klienta kompletu informacji dotyczących jego oczekiwań oraz tematyki strony. Prosimy zlecającego również o dostarczenie materiałów na stronę oraz przesłanie przykładowych stron, które trafiają w jego gust tak, aby przedstawiony mu projekt był jak najbliższy jego wyobrażeniom.

Czy możliwe jest wdrożenie własnego projektu graficznego?

Oczywiście, możliwe jest wdrożenie projektu graficznego nadesłanego przez klienta. Koszt wdrożenia takiego projektu wyceniamy po otrzymaniu go od klienta.

Czy będę mógł samodzielnie zarządzać treścią na mojej stronie internetowej?

Klienci sami wybierają, czy chcą mieć strony „statyczne, na których zmiany wprowadzane będą sporadycznie, czy też treść będzie często zmieniana. W pierwszym przypadku proponujemy, by zmiany na stronie wprowadzane były na zlecenie klienta przez nas. W przypadku częstej aktualizacji stron (w drugim przypadku), gdy konieczne jest samodzielne zarządzanie treścią strony, proponujemy stronę wyposażoną w system CMS, który umożliwia zarządzanie treścią strony bezpośrednio przez Państwa bez naszego udziału. Taki system wyposażony jest w prosty edytor tekstu przypominający program MS Word.

Chciałbym stworzyć rozbudowany sklep internetowy. Czy mogę zlecić Państwu wykonanie takiej usługi?

Na zlecenie naszych klientów wykonujemy różne dedykowane rozwiązania informatyczne. Możliwe jest między innymi zlecenie nam stworzenia rozwiązania od podstaw napisanego dla klienta. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym działem handlowym, którego pracownicy chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące dedykowanych rozwiązań oraz przedstawią ofertę indywidualnego projektu.

Czy możliwe jest „przebudowanie” strony, którą już posiadam?

Wszystko zależy od strony, którą klient chce przebudować. Nie każdą witrynę można przebudować i nie zawsze się to opłaca (może okazać się, że zbudowanie jej od nowa będzie tańsze). Ewentualne możliwości i koszt modyfikacji strony klienta możemy określić po zapoznaniu się z Państwa stroną.

Czy strona musi być zainstalowana na Państwa serwerach, czy można ją zainstalować na serwerach zewnętrznych (innego usługodawcy)?

Oczywiście możliwe jest zainstalowanie strony na serwerach innego usługodawcy. Klient decyduje o tym, czy strona będzie zainstalowana na naszych serwerach, czy na serwerach zewnętrznych.

Czy mogę u Państwa kupić sklep internetowy?

Tak. Nasza firma zajmuje się tworzeniem kompleksowych rozwiązań z dziedziny e-commerce. Zainteresowanych ofertą oprogramowania sklepu zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

W jaki sposób strona internetowa znajduje się na wysokiej pozycji wyszukiwania w Google?

O pozycji strony w wyszukiwarce internetowej decyduje w głównej mierze jej zawartość (treść) oraz kod strony. Dlatego też zwracamy naszym klientom uwagę na przygotowanie jak najbardziej wartościowej treści oraz tworzymy zoptymalizowany kod stron. Dodatkowo, ważne jest budowanie profesjonalnego zasobu wiedzy prezentowanej zarówno na stronach firmowych, jak i w blogach czy też innych fachowych poradnikach.

Czym jest optymalizacja SEO strony i jak długo trwa?

Optymalizacja SEO to działania mające na celu podnieść pozycję strony w wyszukiwarkach. Działania te są długotrwałe. Nie jest możliwe określenie dokładnego czasu, w jakim będą widoczne konkretne wyniki. Podejmowane działania polegają głównie na zoptymalizowaniu kodu strony oraz całej struktury serwisu (linków wewnętrznych) oraz zbudowaniu bazy fachowych artykułów wspierających strony internetowe.